Державний дендрологічний парк

Шановні друзі!

Ви ступили на територію дендрологічного парку Березнівського лісотехнічного коледжу НУВГП.

Восени 1979 року з ініціативи першого директора Новосада М.М., під керівництвом викладачів Почаєвця В.М. та Островської В.А. розпочалися роботи з планування території, збору колекцій рослин, формування ландшафтних композицій майбутнього дендропарку на площі біля 30 га.

Уже через 10 років тут було висаджено понад 1000 деревних рослин місцевої, вітчизняної і світової флори.

Відповідно до Постанови Ради Міністрів Української РСР від 13 лютого 1989 року №53 «Про створення державних заказників республіканського значення, ботанічного саду та дендрологічного парку» наш дендропарк отримав статус заповідника загально-державного значення.

Колекційні ділянки створювались за ботаніко-географічними зонами («Ліси рівнин України», «Карпати», «Крим», «Кавказ», «Сибір», «Далекий Схід», «Середня Азія», «Американський регіон», «Японо-Китайський регіон»), а в межах зон – за систематичним принципом («Розарій», «Сірінгарій», «Березовий гай», «Сад жасминів», «Вербові»).Крім цього виділені колекційно-експозиційні ділянки, а саме: вхідна частина, модульний сад, кам’янистий сад, збірні екзоти, сад витких рослин, сад садових жасминів, пам’ятні посадки, рослини Червоної книги, передгір’я.

За результатами інвентаризації, проведеної в 2008 році, в колекційному фонді дендропарку нараховується понад 750 таксонів, що належать до 2 класів, 47 родин, 124 родів.


Перед Вашим зором постає справжня перлина Західного Полісся, яка створювалась протягом багатьох років не одним поколінням викладачів та студентів Березнівського лісового коледжу. Помандруйте лабіринтами семикілометрових доріжок, щоб оглянути рідкісні деревні і чагарникові породи з багатьох куточків світу, помилуйтеся штучними водоймами, на берегах яких квітнуть бузки різних видів, завітайте на «острів кохання», підніміться на оглядову гірку, і Ви побачите в усій красі панораму цього рукотворного дива.
Сторінка 1з4 | Наступна сторінка