«Поліська Січ» - 75 років від дня створення

Автор: ВРач від 26-06-2016, 15:39, подивилося: 334

«Поліська Січ» - 75 років від дня створення

Декілька заходів виховного характеру пройшли в Березніському лісотехнічному коледжі в рамках відзначення 75 річниці від дня створення Української повстанської армії «Поліська Січ» та вшанування пам’яті її засновника, генерал-хорунжого Тараса Бульби-Боровця.

В читальному залі коледжу студенти I курсу зустрілися з істориком, дослідником повстанського руху на Березнівщині, головою районного відділення Організації української інтелігенції Аллою Куц. Пані Алла розповіла слухачам про життєвий шлях героїчного земляка Тараса Боровця, етапи створення та організації загонів УПА, їхню боротьбу з окупантами української землі. Студенти задавали багато запитань, що свідчить про цікавість теми, адже нинішня ситуація на Сході є подібною, ми вкотре боремося за свою незалежність і волю.

«Поліська Січ» - 75 років від дня створення «Поліська Січ» - 75 років від дня створення «Поліська Січ» - 75 років від дня створення

Ще один захід відбувався на спортивному майданчику коледжу, де студенти I курсу змагалися у військовому вишколі. Вже доброю традицією по завершенню вивчення курсу предмету «Захист Вітчизни» проводити військово – спортивні змагання «Патріот», які цьогоріч несли не лише спортивну, а й просвітницьку мету. Учасники гри вправлялися у стройвій підготовці швидкісному одяганні протигаза, підтягуванні на перекладині, метанні гранати. Також була смуга перешкод, учасники перестрибували рів, проходили лабіринт, перелазили через стіну, пригали в окоп. Студенти мали змогу відчути себе саперами, їм було запропоновано знайти щупом протипіхотну міну на швидкість. Заключним етапом змагань стала естафета, в якій учасники переносили потерпілого в протигазі, переміщувалися на рукоході, пересікали зону хімічного зараження, транспортували пораненого, переповзали під умовним колючим дротом, споряджали магазин АК.

В холі коледжу студенти мали змогу ознайомитися з виставкою робіт художника-графіка, ілюстратора підпільних видань Української повстанської армії Ніла Хасевича. На виставці представлені ілюстровані листівки, карикатури, які займали особливе місце в українському підпіллі серед великої кількості засобів політичної боротьби. Адже мова ілюстрації та карикатури була найдоступнішою та найзрозумілішою і водночас особливо небезпечною для ворога.

Хасевич висміював сталінський режим, його здобутки поширювали інформацію про справжнє обличчя радянської влади, про насильницьку колективізацію, виселення українців, злочини енкаведистів, популяризували збройну боротьбу українського підпілля.

Також викладацький та студентські колективи були запрошені на районні заходи присвячені події створення "Поліської Січі", які будуть відбуватися в місті 28 червня.