Свято Рідної мови в коледжі

Автор: admin від 23-02-2017, 16:42, подивилося: 289

Свято Рідної мови в коледжі
   Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, вiдзначається щороку з лютого 2000 року для сприяння мовній і культурній різноманітності.
   21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.
   Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей.
   В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
Свято Рідної мови в коледжі Свято Рідної мови в коледжі Свято Рідної мови в коледжі

Викладачі та студенти нашого коледжу активно приєдналися до відзначення цієї події. Так в рамках свята викладачами  української мови було проведено ряд виховних заходів. Зокрема, на заняттях з мови в цей день студенти мали змогу перевірити рівень мовленнєвої грамотності під час проведення вікторини «Говоримо  українською». Голова циклової комісії гуманітарних дисциплін Ралець Наталя Володимирівна залучила всіх студентів І курсу до участі в конкурсі «Мовний квест». В актовій залі коледжу зібралися студенти і викладачі, щоб перевірити свої мовні  навички. За звання «Краща мовознавча  команда коледжу» боролися студенти лісогосподарського та садово-паркового відділень. Так відділення «Лісове господарство» представляли команди «Дивослово» (група ЛГ-11) та «Прометей» (група ЛГ-12), відділення «Садово-паркове господарство» - команда «Мовознавці» (група СПГ-11). Цікавими і змістовними були конкурси «Розминка», «Ерудит», «Мовні шаради», «Поетичний конструктор», «Народ скаже, як зав’яже», «Словотворець». Студенти проявили досить високий рівень знань з рідної мови та інтерес до удосконалення своїх навиків. В результаті перемогу здобула команда «Прометей». Всі учасники гри отримали солодкі подарунки, а глядачі-вболівальники – духовне та естетичне задоволення.
Свято Рідної мови в коледжі Свято Рідної мови в коледжі