«На Аскольдовій могилі поховали їх…»

Автор: admin від 5-02-2018, 12:16, подивилося: 160

«На Аскольдовій могилі поховали їх…»
29 січня 1918 р. є Днем Скорботи в Україні, який щорічно вшановує пам'ять загиблої молоді під станцією Крути. Днями 31 січня студенти першого курсу нашого навчального закладу брали участь в науково-практичній конференції під назвою «На Аскольдовій могилі поховали їх…», що була приурочена 100-річчю загибелі 300 студентів-гімназистів, які впали в страшному бою.
«На Аскольдовій могилі поховали їх…»«На Аскольдовій могилі поховали їх…»«На Аскольдовій могилі поховали їх…»
Виховний захід розпочався з декламування вірша П. Тичини «Пам’яті тридцяти» Кравчук Альбіною, студенткою групи ЛГ-26. З короткою лекцією виступила організатор зустрічі, викладач історії Шекель Оксана Іванівна, яка нагадала про конфлікт УНР з більшовиками та формування загонів новобранців, що вийшли на захист своєї столиці. Учасники конференції Зайко Максим, Кривко Тетяна та Федас Каріна (студенти гр. ОФ-13), відтворили деталі буремних подій січня 1918 р.  Було задіяно мультимедійний супровід, використано уривки з документів. Студенти переглянули фрагмент відеофільму «Крути. Молода кров», де режисери відтворили події  того бою. Всі присутні вшанували загиблих юнаків хвилиною мовчання. Поміж інформацією звучали вірші, прочитані Мудрою Аліною та М’ялик Вікторією.