Про мужність і славу добровольців

Автор: admin від 15-03-2018, 15:28, подивилося: 257

Про мужність і славу добровольців
Відомо, що з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому  зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціатив громадськості, 17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла  постанову «Про встановлення Дня українського добровольця», який ми відзначаємо 14 березня. Саме в цей день в актовій залі Березнівського лісотехнічного коледжу НУВГП відбувся урочистий захід, під час якого вшанували мужність та відвагу наших захисників-добровольців і учасників АТО. Сюди прийшли студенти та працівники навчального закладу, представники громадськості міста, керівники району. Присутні у залі вставанням та оплесками поваги зустріли шанованих гостей-добровольців і воїнів АТО Сергія Марковця, Юрія Семенчука, Олега Циганця, Миколу Галайчука, Сергія Вороб’я, Богдана Пилипаку, Григорія Потурая, Сергія Григор’єва та Миколу Крука.

Урочистість відкрили її ведучі студенти лісотехнічного коледжу Володимир Янковський та Ірина Горобей. З їх вуст звучать пристрасні поетичні рядки про героїв-добровольців:

Не за примарні пільги та медалі
Стояли, дивлячись у вічі смерті.
Ці хлопці можуть дати фору сталі,
Такі міцні, незламні і уперті.

Про мужність і славу добровольцівПро мужність і славу добровольцівПро мужність і славу добровольців

Далі ведучі детально і хвилююче розповіли про історію створення добровольчих батальйонів, які в тяжкі для України дні російської агресії мужньо стали на захист свободи і незалежності нашої держави. Вони добрим словом згадали відважних учасників перших добробатів, зокрема ім.генерала Кульчинського, «Азов» «Дніпро-1», «Айдар», «Харків», «Львів» та інших. Говорили про перемоги і, на жаль, бойові втрати добровольчих формувань.

Володимир Янковський  та Ірина горобей відзначили, що й багато наших земляків-березнівчан мужньо боролися з агресорами та сепаратистами у складі добробатів, відважно захищали Україну від ворогів. Вся розлога й емоційно насичена розповідь  ведучих про добровольчий рух супроводжувалася демонструванням документальних відеосюжет.

З великою увагою вислухали присутні запрошених учасників війни проти російських агресорів на сході України Юрія Семенчука та Сергія Гороб’я, які щиро розповіли про сміливість, самопожертву і незламну волю до перемоги оборонців нашої незалежності і суверенітету. За пропозицією Сергія Гороб’я присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих захисників України.

Сердечно привітала добровольців-земляків України волонтер, депутат обласної ради Т. Д. Воронко. Вона  подякувала їм за те, що вони у тривожний  для нашого народу час, практично військово ненавчені, матеріально не забезпечені, мужньо вступили в бій з ворогами, щоб відстояти свободу  і честь рідної держави. Вона також висловила вдячність керівництву  і колективу лісотехнічного коледжу за підготовку та проведення цього патріотичного заходу.

Звертаючись зі словами шани і поваги  до присутніх героїв-земляків, голова районної державної адміністрації  В. Г. Люшин, зокрема зазначив, що ці хлопці, які сидять перед нами, і ті, які нині воюють на передовій, першими встали супроти ворогів, хоча більшість з них не мали досвіду участі в бойових  діях. Але вони йшли на сутичку з агресорами і сепаратистами, бо йшли з вірою і твердим переконанням, що саме вони повинні захистити свою Батьківщину від агресивних недругів, відстояти її територіальну цілісність.

Під оплески присутніх В. Г. Люшин за активну громадську позицію, участь у боротьбі за незалежність України та з нагоди Дня українського добровольця вручив Почесні грамоти  районної державної адміністрації Сергію Гороб’ю, Богдану Пилипаці та Іванові Сараю.
Про мужність і славу добровольцівПро мужність і славу добровольців

На завершення урочистості її учасники з цікавістю  і незабутнім враженням переглянули художній фільм «Кіборги» українського режисера Ахтема Сеїтаблаєва.
Павло Рачок