Науково - практична конференція

Автор: admin від 26-03-2018, 09:51, подивилося: 541

Науково - практична конференція
В актовому залі коледжу до Міжнародного дня лісів, відбулася студентська науково - практична конференція, підготовлена головою циклової комісії лісівничих дисциплін, кандидатом с.-г. наук Блищиком І.В., на тему: «Всихання сосняків Західного Полісся: причини, наслідки, перспективи вирішення проблеми».

На конференцію були запрошені представники лісгоспів, а саме: лісничий Стрийського лісництва Банацький Р.П., який довгий час до цього обіймав посаду головного лісничого ДП „Соснівський лісгосп", інженер лісокористування ДП „Березнівський лісгосп", аспірант НУБіПУ Прокопчук Р.М., директор Березнівського коледжу Гончар М.В., заступник директора Мосійчук Р.С.
Науково - практична конференціяНауково - практична конференціяНауково - практична конференція
І.В. Блищик у своєму виступі звернув увагу на теоретичні аспекти питання, що обговорюється; на актуальність в умовах Полісся України, де зосереджено найбільші запаси соснових лісів в межах України.

З виступу  Прокопчука П.М. прозвучало, що ця тема є актуальною для лісівників Березнівського лісгоспу. Особливу увагу було приділено виступаючим наслідкам цього явища. Внаслідок пригнічення дерев сосни звичайної на стовбурах посиляються вторинні шкідники, що призводять до висихання окремих дерев і насаджень вцілому. Лісівничі заходи попередження поширення соснових деревостанів малоефективні. Найбільш дієві – це проведення вибіркових санітарних рубок.

Банацький Р.М. звернув увагу присутніх на з’ясування  причин всихання соснових деревостанів. Внаслідок зміни клімату та мікроклімату прилеглих територій знизився рівень ґрунтових вод. Це  на думку виступаючого, є найбільш шкідливим фактором для середньовікових, пристиглих і стиглих деревостанів. Старші по віку дерева не можуть адаптуватися до нових умов, в наслідок чого зменшується біологічна стійкість дерев і, в цілому, деревостанів. На ослаблені дерева поселяються вторинні шкідники сосни викликаючи відмирання дерев, поступовому розладнанню деревостанів.
Роман Павлович зазначив що прийняті в 2016 році нові «Санітарні правила» є недієвими, оскільки передбачають досить тривалу процедуру стосовно призначення пошкоджених деревостанів в санітарні рубки, тривале проходження різних погоджень, що сприяє переселенню шкідників на біологічно-нестійкі, ослаблені дерева.

Серед студентів, варто відмітити активність в обговорені даного питання студента групи ЛГ – 41 Стрибулевича Анатолія.

Гончар М.В. підвів підсумок дискусії, відмітивши актуальність цього питання, подякував гостям за плідну співпрацю, відмітивши,  що це є стимулом для здобування знань студентами, їх застосування в майбутній практичній діяльності.