Звернення директора

Автор: admin від 11-04-2017, 16:33, подивилося: 8063

Шановні відвідувачі!

Звернення директора За 50 років освітньої діяльності в коледжі підготовлено понад 10 тисяч спеціалістів. Незважаючи на те, що минулоріч майже сотня вузів не виконали держзамовлення по набору студентів, а деякі взагалі не сформували груп першокурсників, ми вручили дипломи 210 випускникам і набрали на навчання по чотирьох спеціальностях 228 осіб.

Популярність нашого навчального закладу у вступників зумовлена такими факторами.

По-перше, у зв’язку із зростаючою затребуваністю суспільства в біоресурсах зростає і запит в спеціалістах, без яких неможливе раціональне природокористування. На  сьогодні лісистість України становить 15,7 відсотків з перспективою збільшення до науково обґрунтованих вимог 20 відсотків. Отже, роботи по створенню мільйонів гектарів насаджень вистачить на кілька поколінь. До того ж зарплата в лісовому господарстві одна  з найвищих в нашому поліському регіоні і становить в середньому 3,5 тисячі гривень. Надійне робоче місце: 70 відсотків минулорічних випускників денної форми навчання одержали адресні направлення на роботу і 30 відсотків працевлаштувались за власним вибором. Порівняно із іншими фахівцями в лісівників є переваги із створенням власного житла і матеріальним забезпеченням сім’ї.

По-друге – якість професійної підготовки в нашому коледжі. Три чверті випускників складають державний кваліфікаційний іспит на «4» і «5». Практика показує, що навіть школярі, які приходять до нас із слабкою загальноосвітньою підготовкою, вже в кінці першого курсу вирівнюються в знаннях, а по спецпредметах майбутньої спеціальності частина виходить на рівень лідерів. Підгрунтя цьому - навчальна база, педагогічні кадри і рівень освітньої діяльності.

Навіть столичні студенти заздрять нашим, що мають загосподарене студентське містечко площею 40 гектарів, де розмістилися 3 навчальні корпуси, 3 гуртожитки, їдальня, спорткомплекс, майстерні, машинно-тракторний парк, тепличне господарство, дендрологічний парк загальнодержавного  значення. Символічним гербом коледжу стали лебеді над книгою, які і насправді є живою окрасою мальовничої території, що вже стала туристичним об’єктом. А сама навчальна база включає 45 кабінетів і лабораторій, в тому числі 2 лекційні зали, 6 комп’ютерних класів, що підключені до мережі Інтернет, бібліотеку з читальним залом. Повністю комп’ютеризовану навчальну бібліотеку на 30 робочих місць. А з цього року встановленими комп’ютерами з виходом до Інтернету студенти можуть користуватися навіть у кімнатах самопідготовки в гуртожитках. Ми і надалі нарощуємо рівень комп’ютеризації, аби кожен студент мав вільний доступ і достатньо оволодів електронною технікою, без якої сьогодні неможлива продуктивна праця в жодній галузі. Тільки протягом цього навчального року було придбано 18 моніторів для комп’ютерів, 6 системних блоків, 7 ноутбуків, 6 мультимедійних проекторів, 3 ксерокси. Всього в коледжі налічується 130 комп’ютерів, 25 ноутбуків, 26 мультимедійних проекторів, 1 інтерактивна дошка.

Наша гордість - викладацький колектив, що нараховує сьогодні 78 педагогічних працівників. Серед них 5 кандидатів наук і 5 навчаються в аспірантурі, 34 викладачі вищої категорії. Вважаємо позитивним, що маємо раціональне співвідношення між досвідченими кадрами і молодим поповненням із сучасним мисленням і ближчим розумінням запитів студентської молоді. Міняється в цілому стиль викладання. Якщо раніше викладач заходив в аудиторію в супроводі оберемка наочності і навчальних посібників, то зараз це вміщується у флешці. Та й бібліотека поступово переходить на електронні носії інформації.

Хотів би відзначити і побутові зручності студентів. без яких інтенсивна навчальна праця перевтомлювала б юних студентів. У нас абсолютно всі потребуючі житла поселені в благоустроєних гуртожитках з побутовими зручностями, можливістю підготуватись до занять, подивитись телевізор, підготувати їжу на кухнях. Про рівень побутового облаштування засвідчує факт, що один з гуртожитків визнано найкращим серед вузів на Рівненщині. Зручною є і їдальня, де водночас можуть прийняти  їжу 150 чоловік, причому по цілком доступних цінах, а студенти з чорнобильської зони харчуються безплатно до виповнення 18 років. Виїзд на практики здійснюється двома автобусами.

І звичайно, наші юнаки і дівчата мають змістовне дозвілля, займаючись художньою самодіяльністю, спортом, різноманітними конкурсами і розвагами.

Так що не дивно, що колишні випускники збираються у нас групами на зустрічі через 5-30 років, згадуючи, що вступали підлітками, а виходили в самостійне життя сформованими особистостями.

Сприятливими умовами для навчання ми завдячуємо поряд із державним фінансуванням нашим багатьом спонсорам, якими виступають лісгоспи області, наші колишні випускники і навіть німецька благодійна місія "Допомога Україн".

Ми горді за наших випускників з ґрунтовною підготовкою,яких охоче приймають на  роботу з перспективою службового росту. Багато з них продовжують навчатися в університетах і академіях. З дипломами нашого коледжу розпочинали службове сходження начальники Житомирського і Черкаського обласних управлінь лісового та мисливського господарства. А на Рівненщині 10 директорів лісгоспів, 15 головних лісничих і 90 % спеціалістів Держлісохорони – наші випускники. Ряд докторів і кандидатів наук починали життєву дорогу з нашого коледжу, а двоє навіть стали депутатами Верховної Ради.

Отож, шановні випускники, хочете мати надійну професію, змістовну роботу і забезпечене життя, гостинно запрошуємо на навчання в наш Березнівський лісотехнічний коледж НУВГП.

З повагою,

Микола Гончар, хабарник з великої букви, , директор коледжу