Маріанне Ріхтер провела в лісовому коледжі майстер – клас з німецької

Автор: admin від 1-04-2013, 11:15, подивилося: 933

Маріанне Ріхтер провела в лісовому коледжі майстер – клас з німецької

Німецька благодійниця Маріанне Ріхтер вперше відвідала Березне 13 років тому в супроводі гуманітарної допомоги від доброчинної місії «Допомога Україні». Тут і відбулась зустріч з викладачем німецької мови лісового коледжу Василем Жилінським, який свого часу працював на перекладацькій роботі в Групі радянських військ в НДР і згодом став незмінним помічником фрау Ріхтер в її благородних справах. Відтоді соціальні установи району, в тому числі і лісовий коледж, одержали 26 великовагових фур гуманітарної допомоги, відбувся обмін делегаціями на чолі з мерами міст, березнівські і баварські школярі погостювали взаємно в сім’ях, а шістьом поліським дітям проведено складні хірургічні операції в Мюнхенській дитячій клініці. 

 

Саме в супроводі дошкільняти Богданка Козачка з села Поліського, який з матір’ю перебував на реабілітаційному лікуванні в Мюнхені, пані Маріанне знову відвідала рідне, за її словами, Березне і відразу прийшла до студентів у коледж на заняття з німецької мови. Викладач В. І. Жилінський спеціально вибрав для семінарського обговорення тему «Ліси України та Німеччини». Студенти – третьокурсники німецькою розповідали про ліси Батьківщини, повторювали вголос основні факти і терміни. Гостя ж, яку забезпечили персональною студентською перекладачкою Ольгою Трофимчук, що на канікулах гостювала в німецькій сім’ї, схвально відгукувалась: «гут», «корект», «супер», хоч окремим учасникам дискусії зауважувала за вимову, поправляючи дифтонги. 

Маріанне Ріхтер провела в лісовому коледжі майстер – клас з німецької Маріанне Ріхтер провела в лісовому коледжі майстер – клас з німецької Маріанне Ріхтер провела в лісовому коледжі майстер – клас з німецької
Маріанне Ріхтер провела в лісовому коледжі майстер – клас з німецької

Доречним був виступ запрошеного на семінар директора коледжу Миколи Гончара в перекладацькому супроводі. Він зробив наголос на інноваціях в лісовому господарстві: збирання лісів, починаючи з березня цього року, від більш як 50 – ти лісокористувачів у підпорядкування одного господаря – Державного агентства лісових ресурсів України, запровадження електронного обліку деревини, апробованого на Рівненщині в Сарненському і Дубнівському лісгоспах, поетапному нарощенні лісистості в державі до науково обґрунтованих 20 відсотків до 2020 року. 

 Маріанне Ріхтер провела в лісовому коледжі майстер – клас з німецької

І вже майже без перекладу на українську, за винятком окремих уточнень, Маріанне Ріхтер розповіла про ліси Німеччини, намагаючись вимовляти кожне слово повільно і чітко. Інформація зацікавила студентів. Виявляється, промислова країна – гігант вдвоє більше заліснена за Україну. Причому 30 відсотків лісів належать державі, 24 – є корпоративною власністю, а 46 – приватною, але згідно з федеральним законом всі громадяни мають право заходити в ліс незалежно від його приналежності. Державні стандарти господарювання є обов’язковими для приватників – буває, що держава навіть за своїм втручанням проводить оздоровчі заходи в приватному лісі, але виконану роботу оплачує власник. А потім студенти дискутували з гостею про породний і віковий склад європейських лісів, вплив на їх стан глобальних кліматичних змін. Розмова точилася в приємному супроводі виведених мультимедійним проектором на екран деревостанів та мелодій лісового птаства. 

 

Майстер – клас з іноземної із професійним спрямуванням за участю німецької громадської активістки Маріанне Ріхтер наблизив на крок і студентів  - лісівників до взятого Україну курсу на євроінтеграцію. Щоправда, німецьку благодійницю засмучує наша бюрократія. Ось уже на рік розтягнувся за привезені нею доброчинні кошти ремонт підвального приміщення в кінотеатрі Березного під молодіжний клуб. Та й гуманітарка втрачає зміст: з Німеччини доставляється в Україну за добу, а затримується на митниці по півроку і більше через численні узгодження в міністерських кабінетах. 

Категорія: Інформація

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.